Little-SweetGirl

Little-SweetGirl

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Domowe wybielanie zębów.

Hej, w tym poście trochę o wybielaniu zębów. Więc każdy doskonale wie, że 1 krokiem do białych i ładnych zębów jest ich właściwa higiena. Po 2 niektórzy mają zęby białe genetycznie. Nie znaczy to jednak, że osoby, które mają żółte zęby nie dbają o nie. Jak już wcześniej wspomniałam kolor zębów uzależniony jest od genów. Twierdzi się, iż to właśnie naturalne żółte zęby są twardsze i zdrowsze. Niestety żółte zęby, które mamy od dzieciństwa domowym sposobem nie wybielimy, tylko trzeba będzie zainwestować w wybielanie zębów u dentysty co niestety jest drogie. Jednak nie twierdzę, że nie można by spróbować. Ja należę do grupy osób z tymi bardziej żółtymi zębami. Oto teraz kilka sposobów na piękny uśmiech:


1. To właśnie skórka pomarańczowa ma właściwości wybielające. Codziennie nacieranie zębów wewnętrzną częścią skórki z pomarańczy wybieli je o nawet 1 ton.
 
2.Rozetrzyjcie dwie, trzy truskawki na papkę. Używajcie papki jako pasty do zębów. Truskawki oprócz właściwości wybielających mają również właściwości czyszczące zęby. Częste jedzenie truskawek zapobiega osadzaniu się kamienia na zębach. - Ja używam tego latem gdy mam dostęp do tych produktów, natomiast nie myje tym zębów tylko 2 razy dziennie przecieram.
3.
Zmieszajcie sodę spożywczą i sól jodową. Weźcie łyżeczkę sody, zmieszaj ze szczyptą soli i wcierajcie tą mieszankę w zęby za pomocą szczoteczki. Należy jednak uważać - sól ma działanie ścierające i może spowodować osłabienie szkliwa a tym samym wrażliwość zębów na różne czynniki takie jak ciepłe, zimne, słodkie itp.
4.
Rozdrobniony orzech włoski naturalnie wyczyści zęby, zapobiega ich żółknięciu i osadzaniu się kamienia. Utrzyma wasze zęby białe i wolne od bakterii.
5.
Zamoczcie w wodzie utlenionej patyczek higieniczny. Delikatnie przecierajcie nim zęby omijając dziąsła, aby ich nie podrażnić.
6.
Płuczcie usta roztworem z octu i wody.
 
Pamiętajcie jednak, że te sposoby mogą nie zadziałać na zęby żółte genetycznie. Natomiast jeżeli już to wybielą zęby co najwyżej o 1-2 tony.